loading
Lodeksa Medical Leeches

UPRAWA ROŚLIN LECZNICZYCH

Hirudoterapia przeżywa obecnie nowy rozkwit. Popularyzuje się stosowanie pijawek w celu poprawy samopoczucia, praktycznie nie ma chorób, przy których nie można stosować pijawek. Należy zauważyć, że pijawka jest „instrumentem jednorazowego użytku”, który całkowicie eliminuje infekcję człowieka.

Nasze pijawki są hodowane w biofabryce pijawek lekarskich Lodeksa na Litwie, gdzie pijawki są hodowane i rozmnażane w najsurowszych warunkach laboratoryjnych.

Cena sprzedaży pijawki wynosi 3,00 €. Biofabryka pijawek lekarskich Lodeksa jest jedną z największych biofabryk hodowli i uprawy pijawek lekarskich w Europie. Pijawki lekarskie produkowane przez firmę Lodeksa mają szerokie zastosowanie w najsłynniejszych europejskich szpitalach uniwersyteckich, a także przez hirudologów w Anglii, Irlandii, Austrii, Szwajcarii, Słowacji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Finlandii, Czechach, PAR, Litwie, Estonii , Łotwa, Rumunia, Grecja. Nasze pijawki poddawane są badaniom w laboratorium Instytutu Oceny Ryzyka MVT, co pozwala nam zapewnić wysokie standardy higieny.

Proces rozmnażania pijawek leczniczych jest złożony i długotrwały. Podobnie jak wszystkie inne pijawki są hermafrodytami, ale dokonują jedynie zapłodnienia krzyżowego. Rozwój pijawek lekarskich nie jest bezpośredni – larwy wyklute z jaja pozostają w kokonie, gdzie następuje ich metamorfoza. Z kokonu wychodzą bardzo ruchliwe młode, posiadające już charakterystyczną dla gatunku barwę i zdolne do samodzielnego życia.